NOWOŚĆ

Nowa linia!
INWERTORY "RS"
Nowe funkcje, nowy wyglad, wyższa sprawność i wydajność


spawarka FENIX FÉNIX 250 PFC AC/DC
jest kompaktowym przenośnym odpornym na duże spadki napięcia urządzeniem spawalniczym, które zostało zaprojektowane do spawania materiałów wykonanych z aluminium, stali chromoniklowej, stali czarnej ...

3D interaktiwny spis części zamiennych
bonusowy program
Kühtreiber, s.r.o. jest to czeska firma, która zajmuje sie rozwojem, produkcja i sprzedaza urzadzen spawalniczych oraz akcesoriów. Firma została załozona w 1998 roku i poczatkowo działała głównie na rynku krajowym, na którym to zbudowała szeroka siec dystrybucji i sprzedazy. Stopniowy rozwój firmy i poszerzajacy sie zakres akcesoriów doprowadził do ekspansji na pozostałe kraje europejskie, jak równiez udało sie pozyskac waznych partnerów biznesowych na innych kontynentach.
Głównego celu firmy, jakim jest zadowolony klient osiagnieto poprzez wprowadzenie maksymalnej dostepnosci maszyn, szybka dostawe towarów, doskonała obsługe i wsparcie sprzedazy, w tym poradnictwo i ciagła rozszerzanie asortymentu i kontaktów biznesowych.
W dniu dzisiejszym firma produkuje ponad 80 rodzajów i wariantów spawarek TIGER i FENIX do spawania metodami MMA, TIG oraz MIG | MAG. Zajmuje sie sprzedaza uchwytów spawalniczych, masek ochronnych, czesci zamiennych, reduktorów, elektrod, preparatów antyodpryskowych i innych akcesoriów. Duzy nacisk kładzie sie na jakosc produktów i komponentów.
Wszystkie kluczowe elementy maszyn sa produkowane we własnej fabryce w Czechach, gdzie równiez odbywa sie finalny montaz.

• MMA inwertory
• TIG/WIG/MMA/DC inwertory z HF startem (bezdotykowym), pulsacją i funkcją CYCLE
• MIG/MAG spawarki - pólautomaty z analogowym lub cyfrowym sterowaniem
• MIG/MAG spawarki - pólautomaty z synergycznym sterowaniem
• Podajniki drutu
• Wodne chłodzenie uchwytów MIG/MAG

DZIAŁ PRODUKCJI PŁYT ELEKTRONIKY (PCB)
Osiagniecie i utrzymanie wysokiego poziomu produktów Kühtreiber zalezy w duzej mierze od stosowanych komponentów, które sa dostarczane bezposrednio od renomowanych producentów europejskich, ale w szczególnosci na technologiach wykorzystywanych w produkcji. Firma Kühtreiber, s.r.o. jest wyposazona w nowoczesna automatyczna linie do drukowania płyt elektroniki (PCB). Dostawcami tych urzadzen sa znani na całym swiecie producenci DEK i Yamaha. Wybrana koncepcja produkcji liniowej (in-line) pozwoliła na zapewnienie najwyzszego poziomu jakosci produktów, wysokiej zdolnosci produkcyjnej oraz do zmniejszenia zapotrzebowania na prace ludzka. Montaz klasycznych elementów oraz niestandardowych elementów SMD jest prowadzony na odpowiednio wyposazonych i przystosowanych stanowiskach pracy. Oczywiscie sa kontrole miedzy operacyjne, w tym kontrole optyczne, uruchomienie i testowanie poszczególnych czesci i produktów gotowych.

DZIAŁ PRODUKCJI TRANSFORMATORÓW
Jednym z najwazniejszych elementów spawarki jest transformator. Firma Kühtreiber, s.r.o. transformatory i inne nawijane elementy produkuje samodzielnie we własnym zakresie. Dzieki temu stała sie niezalezna od dostawców i ma pewnosc co do jakosci i wykonania. Przede wszystkim, sa to specjalne transformatory spawalnicze, których konstrukcja i parametry techniczne musza spełniac wysokie wymagania dotyczace bezpieczenstwa i trwałosci, a co najwazniejsze dzieki nim mozna osiagnac doskonałe własciwosci spawalnicze. Firma Kühtreiber, s.r.o. produkuje równiez transformatory pomocnicze do zasilania podzespołów urzadzen sterujacych, takich jak styczniki, silniki podajnika, wentylatory, podgrzewacze gazu, pompy, chłodnice i tym podobne.

DZIAŁ PRODUKCJI METALOWEJ
Skrzynie i obudowy do urzadzen spawalniczych oraz praktycznie wszystkie elementy metalowe sa produkowane w całosci w firmie Kühtreiber s.r.o. W tym celu firma wyposazona jest w nowoczesne maszyny CNC TRUMPF i DURMA. Do dalszej obróbki stosowane sa tradycyjne maszyny CNC i obrabiarki. Produkcja odbywa sie w kilku etapach, takich jak wycinanie, giecie, zgrzewanie punktowe, szlifowanie i montazu koncowy. Firma jest w pełni samowystarczalna równiez w tej fazie produkcji i jest gotowa do szybkiego reagowania na potrzeby klientów.

DZIAŁ MONTAZU
Produkcja półautomatów KIT TIGER odbywa sie na pieciu stanowiskach lini montazowej, które sa zaprojektowane do poszczególnych faz montazu maszyny. Dzieki temu zapewniana została wysoka wydajnosc i zminimalizowano ewentualne błedy. Po fazie montazu, urzadzenie do spawania wchodzi w koncowa faze kontroli, która odbywa sie w dwóch etapach:
1. Kontrola wizualna – mechaniczne uszkodzenia lakieru, deformacje na poszczególnych czesciach maszyny
2. Kontrola techniczna – kontrola funkcjonalnosci i bezpieczenstwa maszyny Finalny montaz inwertorów odbywa sie recznie, zgodnie z ustalonymi instrukcjami i wytycznymi, kazda wykorzystana płyta elektroniki do montazu zawiera informacje na temat testu koncowego i funkcjonalnosci PCB. Zmontowany inwertor zostaje zaprogramowany i ustawiony w zaleznosci od wymaganych parametrów a nastepnie przechodzi szczegółowa kontrole jakosci.